Hypo-osmotic Swelling Test – test żywotności plemników

Hypo-osmotic Swelling Test (5 x 20 ml) – zestaw do diagnostyki żywotności plemników ludzkich.

Test hipoosmotyczny (HOS) jest testem półilościowym opartym o zasadę półprzepuszczalności błony komórkowej w nieuszkodzonej komórce. Dzięki tej zasadzie plemniki „puchną” w warunkach hipoosmotycznych, w których pobór wody do wnętrza komórki powoduje zwiększenie jej objętości.

Jest on prosty w wykonaniu oraz ocenie i daje dodatkowe informacje na temat integralności błony komórkowej witki plemnika.

 

ZAWARTOŚĆ ZESTAWU:

  • 5 x 20ml podłoża hipoosmotycznego do testu

 

KOD ZAMÓWIENIA:

HOST   Hypo-osmotic Swelling Test 5 x 20 ml
 

Hypo-osmotic Swelling Test – test żywotności plemników

Hypo-osmoting Swelling Test (HOS Test) to diagnostyczny test hipoosmotycznego “puchnięcia” witki, służący do oceny żywotności plemnika w próbce nasienia. Plemniki żywe (w odróżnieniu od martwych) mają nieuszkodzoną błonę komórkową co pozwala na kontrolowany transport wody do komórki znajdującej się w roztworze hipoosmotycznym – uwidacznia się to jako “puchnięcie” lub “skręcenie” się witki plemnika po inkubacji w podłożu testu HOS.

HOS Test jest półilościowym nieautomatycznym zestawem diagnostycznym do oceny żywotności plemników (funkcji błony komórkowej) w próbkach nasienia. HOS Test nie powinien być stosowany jako metoda selekcji plemników w procedurze ICSI.

Hypo-osmotic Swelling Test -  - test żywotności plemników

Firma FertiPro rozpoczęła działalność w 1992 roku. Od tej pory jest godnym zaufania i niezależnym producentem odczynników do diagnostyki in vitro oraz podłoży do hodowli stosowanych w metodach wspomaganego rozrodu i diagnostyce niepłodności męskiej. Arcid sp. z o.o. dystrybuuje w Polsce produkty FertiPro od 1994 roku.

AKTUALNY KATALOG (PDF) PRODUKTÓW FERTI PRO – W JĘZYKU POLSKIM LUB W JĘZYKU ANGIELSKIM.

ZOBACZ INNE PRODUKTY Z KATEGORII: ANALIZA NASIENIA