LeucoScreen Plus – ulepszona metoda barwienia leukocytów

LeucoScreen Plus – półilościowy histochemiczny zestaw do rozróżniania leukocytów peroksydazo-dodatnich w nasieniu ludzkim.

Leukocyty występują w większość próbek nasienia ludzkiego przy czym typem najczęściej występującym w nasieniu są granulocyty peroksydazo-dodatnie. Nadmierna liczba leukocytów w nasieniu (leukocytospermia) może wskazywać na istnienie infekcji w męskim układzie rozrodczym. Poza tym, leukocytospermia może być związana z defektami w nasieniu, między innymi obniżeniem ilości ejakulatu, pogorszeniem koncentracji i ruchliwości plemników, a także ich funkcjonalności w rezultacie szoku tlenowego  i/lub wytwarzania cytokin cytotoksycznych.

 

ZAWARTOŚĆ ZESTAWU:

  • Odczynnik 1 – 6ml roztworu substratu (4-CN w metanolu)
  • Odczynnik 2 – 300µl 30% nadtlenku wodoru
  • Odczynnik 3 – 22ml buforu
  • Odczynnik 4 – 1.2ml płynu kontrastującego

 

KOD ZAMÓWIENIA:

LEUCO_PLUS   Leucoscreen Plus – 40 dni analizy

 

Zestw LeucoScreen Plus – ulepszona metoda barwienia leukocytów

Większość ludzkich ejakulatów zawiera leukocyty, z których najliczniejszą grupą są granulocyty peroksydazo-dodatnie. Nadmierna obecność tych komórek (leukocytospermia) może wskazywać na infekcję w układzie rozrodczym, mieć związek z nieprawidłowościami w nasieniu (pogorszeniem ruchliwości i integralności DNA plemników, zwiększeniem lepkości i utratą funkcjonalności plemników w wyniku stresu oksydacyjnego i/lub produkcji cytokin cytotoksycznych przez leukocyty). Chociaż leukocytospermia nie jest równoznacza z niepłodnością, obserwowana jest ona u 10-20% niepłodnych mężczyzn.

LeucoScreen Plus jest półilościowym nieautomatycznym, histochemicznym zestawem diagnostycznym do wykrywania leukocytów peroksydazododatnich w nasieniu ludzkim.

LeucoScreen Plus - ulepszona metoda barwienia leukocytów

Firma FertiPro rozpoczęła działalność w 1992 roku. Od tej pory jest godnym zaufania i niezależnym producentem odczynników do diagnostyki in vitro oraz podłoży do hodowli stosowanych w metodach wspomaganego rozrodu i diagnostyce niepłodności męskiej. Arcid sp. z o.o. dystrybuuje w Polsce produkty FertiPro od 1994 roku.

AKTUALNY KATALOG (PDF) PRODUKTÓW FERTI PRO – W JĘZYKU POLSKIM LUB W JĘZYKU ANGIELSKIM.

ZOBACZ INNE PRODUKTY Z KATEGORII: ANALIZA NASIENIA