VitalScreen – test żywotności plemników

VitalScreen – test żywotności plemników – ZGODNIE Z NOWYMI WYTYCZNYMI WHO z 2021 roku!

Zestaw do diagnostyki in vitro półilościowej oceny żywotności ludzkich plemników.

Żywotność plemników jest odzwierciedleniem odsetka żywych plemników w próbce. Żywotność powinna być oceniana w próbkach nasienia, w których zaobserwowano mniej niż 40% plemników o ruchu postępowym.

Test VitalScreen wykorzystuje technikę barwienia eozyną i nigrozyną pozwalającą na ustalenie odsetka żywych plemników. Technika jest oparta o zasadę, że eozyna wnika do wnętrza martwych komórek, co powoduje ich zabarwienie na czerwono. Nigrozyna powoduje ciemne zabarwienie tła, co ułatwia ocenę preparatu.

 

ZAWARTOŚĆ ZESTAWU:

  • Odczynnik 1 – 20ml 1% Eozyny Y w soli fizjologicznej
  • Odczynnik 2 – 30ml 5% Nigrozyny w soli fizjologicznej

 

KOD ZAMÓWIENIA:

VITAL  Vital Screen 200 testów

 

VitalScreen – test żywotności plemników

W teście VitalScreen firmy FertiPro zastosowano barwienie eozyna-nigrozyna do oceny odsetka żywych plemników. Metoda opiera się na zasadzie, że eozyna przedostaje się przez błonę komórkową martwych komórek przez co barwi je na czerwono. Nigrozyna powoduje przyciemnienie tła ułatwiając ocenę szkiełek.

Żywotność plemników należy ocenić jeśli mniej niż 40% plemników wykazuje ruch – w próbkach o niskiej ruchliwości istotne jest aby rozróżnić plemniki nieruchliwe-martwe od nieruchliwych-żywych.

Test VitalScreen jest półilościowym nieautomatycznym zestawem diagnostycznym do oceny żywotności plemników w próbkach nasienia przy użyciu barwienia eozyna-nigrozyna.

VitalScreen - test żywotności plemników

Firma FertiPro rozpoczęła działalność w 1992 roku. Od tej pory jest godnym zaufania i niezależnym producentem odczynników do diagnostyki in vitro oraz podłoży do hodowli stosowanych w metodach wspomaganego rozrodu i diagnostyce niepłodności męskiej. Arcid sp. z o.o. dystrybuuje w Polsce produkty FertiPro od 1994 roku.

AKTUALNY KATALOG (PDF) PRODUKTÓW FERTI PRO – W JĘZYKU POLSKIM LUB W JĘZYKU ANGIELSKIM.

ZOBACZ INNE PRODUKTY Z KATEGORII: ANALIZA NASIENIA